GPS – Global Positioning System (GPS) – właściwie GPS–NAVSTAR (ang. Global Positioning System – NAVigation Signal Timing And Ranging) – jeden z systemów nawigacji satelitarnej, stworzony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, obejmujący swoim zasięgiem całą kulę ziemską. System składa się z trzech segmentów: segmentu kosmicznego – satelitów orbitujących wokół Ziemi na średniej orbicie okołoziemskiej; segmentu naziemnego – stacji kontrolnych i monitorujących na ziemi oraz segmentu użytkownika – odbiorników sygnału. Zadaniem systemu jest dostarczenie użytkownikowi informacji o jego położeniu oraz ułatwienie nawigacji po terenie.

W tej chwili proponujemy następujące urządzenia do namierzania i kontroli umożliwiając lokalizację GPS i monitorowanie pojazdów

Informacje o lokalizacji pojazdu, jego prędkości jak również dokładny czas pozyskiwane są z systemu GPS. Dane te docierają do zainstalowanego w pojeździe odbiornika GPS, co daje gwarancję globalnego zasięgu oraz dokładności podawania pozycji do kilku metrów.

Oficjalny dystrybutor lokalizatorów GPS i akcesoria:
HAICOM, ARKNAV, QUECLINK, WONDEPROUD, CELLOCATOR

Wyświetlanie wszystkich 20 wyników